top of page

OFERTY
WARSZTATÓW

1. WARSZTATY PIEŚNI RUSKIEJ I POLSKIEJ ROMY ORAZ CHAŁADYTKI ROMY

Warsztaty współprowadzone z siostrą, Olgą Natanson.

Podczas tych warsztatów uczestnicy mają okazję nauczyć się od kilku do kilkunastu cygańskich pieśni szczepów Ruska Roma, Polska Roma (należy zaznaczyć, że obie nazwy, to nazwy własne, a obszar występowania tych szczepów nie jest tożsamy z terytorium Polski lub Rosji) oraz Chaładytka Roma, a także dowiedzieć się więcej na temat ich pochodze
nia i zapoznać się z różnymi, charakterystycznymi dla nich niuansami wykonawczymi.

2. WYKŁAD O KULTURZE I HISTORII ROMÓW

Współprowadzony z siostrą, Olgą Natanson.

Jest to wykład na temat kultury cygańskiej oraz historii Romów, zwłaszcza z perspektywy szczepów Ruskiej i Polskiej Romy. Może być on świetnym wprowadzeniem i uzupełnieniem warsztatów pieśni Ruskiej i Polskiej Romy, może też stanowić odrębną i samodzielną całość. 

Podczas wykładu słuchacze dowiadują się wiele ciekawych i nieznanych szczegółów z życia i historii narodu romskiego, mają także możliwość zadawać własne pytania. Wykład ubogacony jest prezentacją multimedialną.

3. INTERAKTYWNE SPOTKANIE MUZYCZNE DLA DZIECI

Warsztaty współprowadzone z Piotrem Majczyną.


Przy okazji zabaw tanecznych i muzycznych mali odbiorcy będą mieli okazję poznać bliżej kulturę romską. Aktywna forma spotkania pozwoli dzieciom lepiej przyswoić wiedzę i świetnie się przy tym bawić. Dzieci w przystępny sposób będą mogły dowiedzieć się, kim są Romowie, skąd pochodzą, jak żyją, czym się różnią od innych kultur i czym się zajmują. Słuchacze dowiedzą się też o muzycznej wrażliwości Romów i ich wkładzie w rozwój różnych gatunków i stylów muzycznych.

4. WARSZTATY PIEŚNI KARPACKICH

Warsztaty współprowadzone z Piotrem Majczyną.

Tematem tych warsztatów są pieśni i melodie tradycyjne narodów i mniejszości zamieszkujących multikulturalny obszar Karpat. Warsztatowicze będą mogli usłyszeć i nauczyć się polskich pieśni ludowych z Podhala, Pienin czy Spisza, a także pieśni słowackich, węgierskich, rumuńskich, ukraińskich, łemkowskich i wielu innych, a także dowiedzieć się o specyfice folkloru danego narodu.

bottom of page